Kontakt

AGF - Wróbel
ul. Ks. Norberta Bończyka 11
41-400 Mysłowice
tel./fax: (032) 222 2288

e-mail:
- Salon: salon|@|agf-wrobel.pl
- Serwis: serwis|@|agf-wrobel.pl
- Części: czesci|@|agf-wrobel.pl
- Flota: flotaserwis|@|agf-wrobel.pl

Godziny otwarcia serwisu:
poniedziałek - piątek: 7:00-17:00
sobota: 8:00-14:00

Godziny otwarcia salonu:
poniedziałek - piątek: 9:00-17:00
sobota: 9:00-14:00
Technologia Ford ECOnetic Drukuj EmailTechnologia Ford ECOnetic

Technologia „Ford ECOnetic” to ukierunkowana na klientów inicjatywa łącząca szereg cech i funkcji pojazdu z technologiami służącymi konkretnie obniżeniu zużycia paliwa, zmniejszeniu emisji CO2 i ogólnemu obniżeniu kosztów eksploatacji – bez kompromisów konstrukcyjnych czy poświęcania dynamiki jazdy.

Na przykład technologia „EcoBoost”, zastosowana w silnikach benzynowych, i wyrafinowana technika „Duratorq” w silnikach wysokoprężnych zwiększają moment obrotowy i moc, obniżając jednocześnie zużycie paliwa i emisję CO2 do poziomów zgodnych z najnowszą normą Euro 5.

Klientom zainteresowanym maksymalną oszczędnością paliwa i najniższą emisją CO2 (98 g/km) Ford nadal oferuje specjalne silniki z rodziny „ECOnetic” montowane między innymi w najlepszym w swej klasie modelu Ford Fiesta.


Ekologiczna przyszłość


Technologia „Ford ECOnetic” została niedawno rozszerzona o system „Econo Check” – 8-etapowy program przyczyniający się do obniżenia zużycia paliwa, emisji CO2 i kosztów. Przeprowadzona przez system kompleksowa analiza stylu jazdy pozwoli wygenerować zrozumiały raport zawierający sugestie dotyczące możliwej optymalizacji stylu prowadzenia.
 
W dłuższej perspektywie technologia Ford ECOnetic obejmie szereg innych rozwijanych aktualnie ulepszeń, w tym dalsze obniżenie masy, poprawę aerodynamiki, napędy elektryczne i hybrydowe, systemy ładowania akumulatorów, a także silniki zasilane biopaliwem i wodorem.
 


Modele „ECOnetic”
Użytkownikom zainteresowanym maksymalną oszczędnością paliwa i najniższą emisją CO2 oferujemy modele „ECOnetic”.
  • Fiesta „ECOnetic” jest jednym z najoszczędniejszych samochodów pięciomiejscowych w Europie. Zużywa 3,7 litra paliwa na przejechanie 100 km (w cyklu mieszanym), emitując zaledwie 98 g CO2 na kilometr. W celu osiągnięcia ultraniskiej emisji CO2 w Fordzie Fiesta „ECOnetic” wprowadzono wiele prostych modyfikacji, w tym opony o niskim oporze toczenia, obniżone zawieszenie i zmodyfikowany system kalibracji silnika.
  • Po wprowadzeniu szeregu najnowszych technologii, w tym systemu „Auto-Start-Stop” firmy Ford, inteligentnego ładowania akumulatora i trybu ekologicznego Ford Focus „ECOnetic” z silnikiem 1,6 TDCi 109 KM zużywa 3,8l/100 km (w cyklu mieszanym), emitując zaledwie 99 g CO2 na kilometr. Dzięki tej niewiarygodnej sprawności Ford Focus „ECOnetic” jest jednym z najbardziej oszczędnych samochodów w swej klasie.
  • Dołożyliśmy również wszelkich starań, by Ford Transit „ECOnetic” stał się najoszczędniejszym samochodem dostawczym w swej klasie. Nie tylko pokonuje dystans o 11% większy niż jego standardowy odpowiednik, zużywa tylko 7,3 l/100 km, a to oznacza oszczędności przy każdym tankowaniu.
Co najważniejsze, silniki z serii „ECOnetic” nie wymagają stosowania specjalnego paliwa, kosztownych akumulatorów i innych dodatków technicznych. Doskonałe parametry osiągnięto dzięki wykorzystaniu dobrych pomysłów i inteligentnych ulepszeń, których połączenie przełożyło się również na znacznie niższe zużycie paliwa.
 

Copyright © 2007 AGF - Wróbel - autoryzowany serwis Forda. Wszystkie prawa zastrzeżone by Paweł Wróbel.