Do roku 2022 Ford planuje wprowadzić na rynek 16 w pełni elektrycznych pojazdów oraz poszerzyć globalną gamę aut zelektryfikowanych do 40 modeli. W 2020 roku odbędzie się premiera nowego, w pełni elektrycznego SUVa Forda, inspirowanego liniami Mustanga, którego zasięg wynosić będzie do 600 km na jednym ładowaniu.


Nowy, w pełni elektryczny SUV Forda, inspirowany liniami Mustanga. • Który samochód elektryczny jest najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie?
 • Który samochód elektryczny jest najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie?


  Zebraliśmy wszystkie niezbędne informacje, które ułatwią Ci wybór odpowiedniego samochodu elektrycznego.

  Dowiedz się więcej (PDF 1.5MB)


Poznaj napędy elektryczne


 • Emission zero
 • Potęga zera


  Samochody wyposażone tylko w napęd elektryczny korzystają wyłącznie z energii pochodzącej z baterii i cechują się zerowym poziomem emisji. Zapewniają zasięg przekraczający 480 km (zasięg w starszych modelach wynosi 160 - 240 km), a co za tym idzie oferują zupełnie nowe, ekscytujące możliwości.


 • Ładowanie baterii
 • Ładowanie baterii


  Ładowanie samochodu elektrycznego jest tak samo proste jak telefonu.
  Ładowarka typu Wallbox, którą można zainstalować w domu pozwala naładować baterię samochodu w ciągu jednej nocy. Istnieje również możliwość skorzystania z tradycyjnego gniazdka ściennego. Jednak ten sposób ładowania wymaga znacznie więcej czasu w porównaniu z Wallboxem. Warto pamiętać też, że przy drogach w całej Europie powstaje coraz więcej stacji szybkiego ładowania.
  &Stacje szybkiego ładowania zaplanowane w ramach sieci Forda IONITY będą pozwalały na naładowanie baterii kompatybilnego samochodu do poziomu 80% nawet w zaledwie 20 minut.
  Przeciętny koszt ładowania pojazdu elektrycznego w celu przejechania 100 km jest niższy, niż przeciętny koszt benzyny lub oleju napędowego do przebycia podobnego dystansu. Dowiedz się więcej


 • Nowe wrażenia z jazdy
 • Nowe wrażenia z jazdy


  Samochody z pełnym napędem elektrycznym prowadzi się bezstresowo i niezwykle wygodnie. W przeciwieństwie do jednostek benzynowych i wysokoprężnych, silniki elektryczne przekazują moment obrotowy niemal natychmiast. Przyspieszenie jest płynne, praktycznie bezszelestnie i zaskakująco dynamiczne, a przy tym nie ma potrzeby zwiększania obrotów ani zmiany biegów. Dzięki układom napędowym, które są mniejsze i prostsze, niż w przypadku aut z tradycyjnymi silnikami, pojazdy te oferują więcej miejsca oraz przestrzeni bagażowej. Samochody elektryczne to również niskie koszty prowadzenia jak też samej ich eksploatacji. Ponieważ pojazdy w pełni elektryczne (BEV) posiadają mniej ruchomych części niż pojazdy z silnikami tradycyjnymi, koszty serwisowania i utrzymania również są niższe. Cena zakupu samochodu elektrycznego może być wyższa, jednak w większości przypadków koszt powinien zwrócić się w perspektywie długofalowej.


Skontaktuj się z nami

Promocje

 • Promocja kończy się: 31.10.2021

  SERWIS

  Filtry kabinowe

  Filtry kabinowe
 • Promocja kończy się: 30.11.2021

  SERWIS

  Ford Transit: 5 powodów do uśmiechu

  Ford Transit: 5 powodów do uśmiechu
 • Promocja kończy się: 30.11.2021

  SERWIS

  Auto detailing

  Auto detailing
 • Promocja kończy się: 31.12.2021

  SERWIS

  Serwis online

  Serwis online
 • Promocja kończy się: 31.12.2021

  SERWIS

  Promocja zestawów paska rozrządu wraz z wymianą

  Promocja zestawów paska rozrządu wraz z wymianą
 • Promocja kończy się: 31.12.2021

  SERWIS

  Opony na sezon zimowy 2021/2022 wraz z montażem

  Opony na sezon zimowy 2021/2022 wraz z montażem
Pokaż najnowsze promocje WRÓBEL

Aktualności i wydarzenia

Pokaż najnowsze aktualności od WRÓBEL


Opinie